SKU: TAJA105K016RNJ
Availability:
1600 in stock
- MPN: TAJA105K016RNJ
- Manufacturer: AVX
- Pack Size: 2000 Reel
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
SKU : TAJA105K016RNJ
Categories : AVX > Capacitors > Tantalum Capacitors SMD
Tags : TAJA105K016RNJ, Tantalum, Tantalum Capacitor SMD
| MPN: | TAJA105K016RNJ |
| Manufacturer: | Kyocera AVX |
| Capacitance: | 1uF |
| Voltage Rating: | 16VDC |
| Tolerance: | 10% |
| ESR: | 11Ω |