1R 0603 1% 100mW SMD Thick Film Resistor
SKU: RC0603/1R0
10000 in stock (can be backordered)
$0.10 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.11 Incl GST $0.10 Excl GST | $0.11 Incl GST $0.10 Excl GST |
| 100 | $0.02 Incl GST $0.02 Excl GST | $2.20 Incl GST $2.00 Excl GST |
| 5000 | $0.00 Incl GST $0.0025 Excl GST | $13.75 Incl GST $12.50 Excl GST |
1R 0603 1% 100mW SMD Thick Film Resistor
SKU : RC0603/1R0
Categories : Resistors > Resistors SMD 0603 > Royal Ohm
Tags : 0603SAF100KT5E, RC0603FR-071RL, Resistors, SMD 0603
| MPN: | 0603SAF100KT5E |
| Manufacturer: | Royal Ohm |
| Resistance Value: | 1Ω |
| Power Rating: | 100mW (1/10W) |
| Tolerance: | 1% |
| Temp Coefficient: | 200ppm / ⁰C |
| Operating Temp: | -55 ~ 155⁰C |
| Voltage Rating: | 75VDC |
| Case Size: | 0603 (1608) |
| Dimensions: | 1.6 x 0.8 x 0.45mm |
| Reel Size: | 5000 |