10K 9P 8R Bussed Resistor Network ±2%

SKU: RAA09103GF
4235 in stock
$1.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.20 Incl GST $0.18 Excl GST | $0.20 Incl GST $0.18 Excl GST |
| 25 | $0.15 Incl GST $0.14 Excl GST | $3.85 Incl GST $3.50 Excl GST |
| 100 | $0.10 Incl GST $0.09 Excl GST | $9.90 Incl GST $9.00 Excl GST |
| 1000 | $0.09 Incl GST $0.08 Excl GST | $88.00 Incl GST $80.00 Excl GST |
10K 9P 8R Bussed Resistor Network ±2%

SKU : RAA09103GF
Categories : Bussed Connection > Resistor Networks Thru-Hole > Resistors > Royal Ohm
| Value: | 10K |
| MPN: | RNLA09G0103B0E |
| Manufacturer: | Royal Ohm |
| Number of Pins: | 9 |
| Number of Resistor Elements: | 8 |
| Power Rating: | 125mW (1/8W) |
| Tolerance: | 2% |
| Temperature Coefficient: | 200ppm/⁰C |
| Operating Temperature: | -55~+155°C |
| Voltage Rating: | 100V |
| Max. Overload Voltage: | 150V |
| Case Type: | Single In-Line (SIL) |
| Dimensions: | 22.9(L) x 2.5(W) x 5.08(H) mm |
| Pack Size: | 200 Bag |