150R 2W 5% Metal Film Resistor
Metal Film 2w Axial | Resistors | Vishay
150R 2W 5% Metal Film Resistor
SKU: PR02/150R
Availability:
1368 in stock (can be backordered)
- MPN: PR02000201500JR500
- Manufacturer: Vishay
- Pack Size: 5000 Reel
$0.20 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.22 Incl GST $0.20 Excl GST | $0.22 Incl GST $0.20 Excl GST |
| 100 | $0.15 Incl GST $0.14 Excl GST | $15.40 Incl GST $14.00 Excl GST |
| 1000 | $0.11 Incl GST $0.10 Excl GST | $110.00 Incl GST $100.00 Excl GST |
SKU : PR02/150R
Categories : Metal Film 2w Axial > Resistors > Vishay
| Value: | 150R |
| MPN: | PR02000201500JR500 |
| Manufacturer: | Vishay |
| Power Rating: | 2W |
| Tolerance: | 5% |
| Temperature Coefficient: | 250ppm/⁰C |
| Operating Temperature: | -55~+155°C |
| Voltage Rating: | 500V |
| Dimensions: | 10(L) x 3.9(D)mm |
| Pack Size: | 5000 Reel |
Related products
-
SKU: LL4148-GS08
Availability: 1750 in stock
-
1+
$0.15
Exc GST -
100
$0.06
Exc GST -
2500
$0.035
Exc GST
-
1+
-
SKU: IRF540PBF
Availability: 0 in stock
-
1+
$1.50
Exc GST -
24
$1.35
Exc GST -
99
$0.95
Exc GST
-
1+
-
SKU: DF04M-E3/45
Availability: 432 in stock
-
1+
$0.85
Exc GST -
25
$0.65
Exc GST -
100
$0.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: 293D104X9035A2TE3
Availability: 3989 in stock
-
1+
$0.40
Exc GST -
100
$0.20
Exc GST -
2000
$0.14
Exc GST
-
1+
-
SKU: 293D475X9025C2TE3
Availability: 250 in stock
-
1+
$0.30
Exc GST -
100
$0.26
Exc GST -
500
$0.20
Exc GST
-
1+



