Figure 8 Twin Flex 20AWG Cable 5A White
- Size: 2 x 20/0.18
- Voltage Rating: 300V AC
- Current Rating: 5A
- Dimensions: 2.2 x 4.4mm
- Conductor Area: 0.51mm2
- Conductor Gauge: 20AWG
- Temperature Rating: 90°C
- Roll Size: 200m
SKU: CAW2110
76 in stock
$1.15 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $1.27 Incl GST $1.15 Excl GST | $1.27 Incl GST $1.15 Excl GST |
| 200 | $0.94 Incl GST $0.85 Excl GST | $187.00 Incl GST $170.00 Excl GST |
Figure 8 Twin Flex 20AWG Cable 5A White
| Size: | 2x 20/0.18 |
| Voltage Rating: | 300VAC |
| Current Rating: | 5A |
| Dimensions: | 2.2 x 4.4mm |
| Conductor Area: | 0.51mm² |
| Conductor Gauge: | 20AWG |
| Temperature Rating: | 90°C |
| Roll Size: | 200m |