SKU : 51F-70-34GB51
Categories : Box Headers > Connectors > Pinrex
Tags : 34-Way, Box Header, Connectors, PCB, Pinrex, Straight Long
SKU: 51F-70-34GB51
94 in stock
$0.64 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.70 Incl GST $0.64 Excl GST | $0.70 Incl GST $0.64 Excl GST |
| 25 | $0.57 Incl GST $0.52 Excl GST | $14.30 Incl GST $13.00 Excl GST |
| 100 | $0.48 Incl GST $0.44 Excl GST | $48.40 Incl GST $44.00 Excl GST |
SKU : 51F-70-34GB51
Categories : Box Headers > Connectors > Pinrex
Tags : 34-Way, Box Header, Connectors, PCB, Pinrex, Straight Long
| Contacts: | 34 |
| Pitch: | 2.54mm |
| Contact Type: | PCB Mount Straight |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 5000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 20mΩ max. @ 100mA DC |
| Material: | High Temp Polyester / Brass |
| Operating Temp: | -40 ~ +105°C |