This model is not being stock on the AUS market. It has been replaced by the RSP-320-5CC.
Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
Not available online - Call us for further details
RSP-320-5 | SMPS CAGE 320W 5VDC 60.0A
SKU: RSP-320-5
Availability:
Out of stock
This model has been discontinued and replaced by the model RSP-320-5CC.
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
Not available online - Call us for further details
SKU : RSP-320-5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 5 VDC |
| Output Current: | 60A |
| Output Wattage: | 300 W |
| Input Voltage: | 88-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 215 x 115 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 4.4-5.5 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: RC2500
Availability: 3 in stock
-
1+
$10.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-12
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST -
10+
$71.00
Exc GST
-
1+
-
-
SKU: DR-30-12
Availability: 1 in stock
-
1+
$15.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+





