SKU : LPC-35-1400
Categories : CC LED Drivers > Constant Current LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: LPC-35-1400
3 in stock
$35.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $38.50 Incl GST $35.00 Excl GST | $38.50 Incl GST $35.00 Excl GST |
SKU : LPC-35-1400
Categories : CC LED Drivers > Constant Current LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Current |
| Output Voltage: | 9-24 VDC |
| Output Current: | 1400mA |
| Output Wattage: | 33.6 W |
| Input Voltage: | 90-264 VAC |
| Connection In: | Flyleads |
| Connection Out: | Flyleads |
| Case Type: | Plastic Enclosed |
| Dimensions: | 148 x 40 x 30 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Warranty: | 2 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | None |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |