SKU : LPF-90D-24
Categories : Constant Voltage LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies > Weatherproof LED Drivers
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: LPF-90D-24
Out of stock
$74.60 Exc GST
SKU : LPF-90D-24
Categories : Constant Voltage LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies > Weatherproof LED Drivers
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 3.75 A |
| Output Wattage: | 90 W |
| Input Voltage: | 180 – 264 VAC |
| Connection In: | Mains Plug & Flex 1.8m |
| Connection Out: | Sheathed Cable 300mm |
| Case Type: | Plastic Enclosed |
| Dimensions: | 161 x 61 x 36 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | Yes, 1-10V, PWM, Resistance |
| Voltage Adjustment: | None |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |