SKU : LDD-600HW
Categories : Constant Current LED Drivers > DC-DC LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: LDD-600HW
12 in stock
$11.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $12.10 Incl GST $11.00 Excl GST | $12.10 Incl GST $11.00 Excl GST |
SKU : LDD-600HW
Categories : Constant Current LED Drivers > DC-DC LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Current |
| Input Voltage: | 9 ~ 56VDC |
| Output Voltage: | 2 ~ 52VDC |
| Output Current: | 600mA |
| Output Connector: | 100mm Wires |
| Output Voltage Adjustment: | N/A |
| Output Current Adjustment Range: | N/A |
| Dimming / Control Options: | Dimmable |
| Control Options: | PWM |
| Warranty: | 3 Years |
| IP Rating / Environmental Protection: | < IP65 |
| Dimensions: | 32 x 21 x 13 mm |
| Additional Features | |
| Dimmable: | Yes, PWM |
| Remote Functions: | Remote ON/Off |
| Voltage Adjustment: | None |
| Current Adjustment: | None |