Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-150-7.5 | SMPS CAGE 150W 7.5VDC 20.0A
$74.50 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $81.95 Incl GST $74.50 Excl GST | $81.95 Incl GST $74.50 Excl GST |
| 10+ | $79.31 Incl GST $72.10 Excl GST | $793.10 Incl GST $721.00 Excl GST |
SKU : RSP-150-7.5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 7.5 VDC |
| Output Current: | 20A |
| Output Wattage: | 150 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 199 x 99 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 7.13-8.25 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: GS160A24-R7B
Availability: 43 in stock
-
1+
$79.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP040C1000LS
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details
-
SKU: ELG-240-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$108.30
Exc GST -
10+
$104.80
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-24B
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+





