SKU: OPSFR30C12W6K-1M
CLEARANCE PRODUCTS | LED Lighting | LED Lighting Clearance
LED STRIP LIGHT 4.8W/m 12V COOL WHITE 6000K IP65 1m
SKU: OPSFR30C12W6K-1M
Availability:
71 in stock
$4.00 $9.95 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $4.40 Incl GST $4.00 Excl GST | $4.40 Incl GST $4.00 Excl GST |
SKU : OPSFR30C12W6K-1M
Categories : CLEARANCE PRODUCTS > LED Lighting > LED Lighting Clearance
Tags : flexible LED strip, LED strip light, linear LED
| LED Chip: | 3528 |
| Lumens /1m: | 400 |
| Wattage /1m: | 4.8 |
| Voltage (DC): | 12 |
| LEDs/1m: | 60 |
| LED Colour: | 6000K |
| Cutting Increments: | 50mm / 3 LEDs |
| CRI: | 90~95 |
| IP Rating: | IP65 |
| Dimensions: | 8W x 3H (mm) |
| Mounting Method: | Double Sided Tape |
| Length: | 1m |




