SKU : 982-31-B37203
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 37-Way, Connector, D-Sub, Solder Connector
SKU: 982-31-B37203
139 in stock
$0.80 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.88 Incl GST $0.80 Excl GST | $0.88 Incl GST $0.80 Excl GST |
| 25 | $0.73 Incl GST $0.66 Excl GST | $18.15 Incl GST $16.50 Excl GST |
| 100 | $0.53 Incl GST $0.48 Excl GST | $52.80 Incl GST $48.00 Excl GST |
SKU : 982-31-B37203
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 37-Way, Connector, D-Sub, Solder Connector
| Contacts: | 37 |
| Type: | D-Sub Solder Type |
| Gender: | Female |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 30mΩ max. @ 100mA |
| Material: | Polyester / Copper Alloy |
| Operating Temp: | -55 ~ +105°C |