SKU : 982-21-B15205
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
SKU: 982-21-B15205
517 in stock (can be backordered)
$0.60 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.66 Incl GST $0.60 Excl GST | $0.66 Incl GST $0.60 Excl GST |
| 25 | $0.55 Incl GST $0.50 Excl GST | $13.75 Incl GST $12.50 Excl GST |
| 100 | $0.44 Incl GST $0.40 Excl GST | $44.00 Incl GST $40.00 Excl GST |
SKU : 982-21-B15205
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
| Contacts: | 15 |
| Type: | PC Mount Type |
| Gender: | Female |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 30mΩ max. @ 100mA |
| Material: | Polyester / Copper Alloy |
| Operating Temp: | -55 ~ +105°C |