2.54mm Pin Strip 4W Gold Flash
Connectors | Pinrex | Pinstrips 2.54mm
2.54mm Pin Strip 4W Gold Flash
SKU: 210-91-04GB01
Availability:
Available on back-order
- MPN: 210-91-04GB01
- Manufacturer: Pinrex
- Pack Size: 1000 Bag
$0.16 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.18 Incl GST $0.16 Excl GST | $0.18 Incl GST $0.16 Excl GST |
| 25 | $0.13 Incl GST $0.12 Excl GST | $3.30 Incl GST $3.00 Excl GST |
| 100 | $0.07 Incl GST $0.06 Excl GST | $6.60 Incl GST $6.00 Excl GST |
| 1000 | $0.04 Incl GST $0.04 Excl GST | $44.00 Incl GST $40.00 Excl GST |
SKU : 210-91-04GB01
Categories : Connectors > Pinrex > Pinstrips 2.54mm
| Contacts: | Single Row 1×04 Pins |
| Pitch: | 2.54mm |
| Contact Type: | PCB Mount Straight |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 3A |
| Insulation Resistance: | 5000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 20mΩ max. @ 100mA DC |
| Material: | High Temp Polyester / Brass |
| Operating Temp: | -40 ~ +105°C |



