Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-750-48 | SMPS CAGE 750W 48VDC 15.7A
SKU: RSP-750-48
Availability:
Available on back-order
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$336.90 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $370.59 Incl GST $336.90 Excl GST | $370.59 Incl GST $336.90 Excl GST |
| 10+ | $358.60 Incl GST $326.00 Excl GST | $3,586.00 Incl GST $3,260.00 Excl GST |
SKU : RSP-750-48
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 48 VDC |
| Output Current: | 15.7A |
| Output Wattage: | 753.6W |
| Input Voltage: | 90-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 250 x 127 x 41 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 43-55 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: ELG-150-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$83.70
Exc GST -
10+
$81.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$47.00
Exc GST -
10+
$45.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: RC2500
Availability: 3 in stock
-
1+
$10.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP040C1000LS
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details
-





