Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-750-12 | SMPS CAGE 750W 12VDC 62.5A
SKU: RSP-750-12
Availability:
Available on back-order
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$354.60 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $390.06 Incl GST $354.60 Excl GST | $390.06 Incl GST $354.60 Excl GST |
| 10+ | $377.52 Incl GST $343.20 Excl GST | $3,775.20 Incl GST $3,432.00 Excl GST |
SKU : RSP-750-12
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 12 VDC |
| Output Current: | 62.5A |
| Output Wattage: | 750 W |
| Input Voltage: | 90-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 250 x 127 x 41 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 10-13.5 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: DR-30-12
Availability: 1 in stock
-
1+
$15.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: B1212D-1WR2
Availability: 50 in stock
-
1+
$5.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-150-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$83.70
Exc GST -
10+
$81.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: DAP-04-S01DM
Availability: 0 in stock
-
1+
$42.00
Exc GST
-
1+
-





