Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-75-24 | SMPS CAGE 75W 24VDC 3.2A
$62.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $68.20 Incl GST $62.00 Excl GST | $68.20 Incl GST $62.00 Excl GST |
| 10+ | $66.00 Incl GST $60.00 Excl GST | $660.00 Incl GST $600.00 Excl GST |
SKU : RSP-75-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 3.2A |
| Output Wattage: | 76.8 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 159 x 97 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 22.8-26.4 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: ELG-75-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST -
10+
$71.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: DR-30-12
Availability: 1 in stock
-
1+
$15.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP040C1000LS
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details
-
SKU: DAP-04
Availability: 0 in stock
-
1+
$45.90
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+





