Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-500-5 | SMPS CAGE 450W 5VDC 90.0A
SKU: RSP-500-5
Availability:
Available on back-order
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$171.20 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $188.32 Incl GST $171.20 Excl GST | $188.32 Incl GST $171.20 Excl GST |
| 10+ | $182.27 Incl GST $165.70 Excl GST | $1,822.70 Incl GST $1,657.00 Excl GST |
SKU : RSP-500-5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 5 VDC |
| Output Current: | 90.0A |
| Output Wattage: | 450 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 230 x 127 x 40.5 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 4.5-5.5 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: ELG-150-12B
Availability: 0 in stock
-
1+
$88.90
Exc GST
-
1+
-
SKU: B1212D-1WR2
Availability: 50 in stock
-
1+
$5.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: DAP-04
Availability: 0 in stock
-
1+
$45.90
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP010C0350LS
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details
-
SKU: DR-120-48
Availability: 1 in stock
-
1+
$36.00
Exc GST
-
1+




