Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-200-5 | SMPS CAGE 200W 5VDC 40A
SKU: RSP-200-5
Availability:
Available on back-order
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$85.10 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $93.61 Incl GST $85.10 Excl GST | $93.61 Incl GST $85.10 Excl GST |
| 10+ | $90.64 Incl GST $82.40 Excl GST | $906.40 Incl GST $824.00 Excl GST |
SKU : RSP-200-5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 5 VDC |
| Output Current: | 40A |
| Output Wattage: | 200 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 215 x 115 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 4.4-5.5 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: ESC-240-27
Availability: 2 in stock
-
1+
$89.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: AD-155A
Availability: 2 in stock
-
1+
$129.50
Exc GST -
10+
$125.40
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-100-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$80.80
Exc GST -
10+
$78.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-24B
Availability: 1 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST
-
1+





