Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-1000-27 | SMPS CAGE 1000W 27VDC 60.0A
$510.30 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $561.33 Incl GST $510.30 Excl GST | $561.33 Incl GST $510.30 Excl GST |
| 10+ | $543.18 Incl GST $493.80 Excl GST | $5,431.80 Incl GST $4,938.00 Excl GST |
SKU : RSP-1000-27
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 27 VDC |
| Output Current: | 37A |
| Output Wattage: | 999 W |
| Input Voltage: | 90-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 295 x 127 x 41 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 24-30 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: DR-120-48
Availability: 1 in stock
-
1+
$36.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: GS160A24-R7B
Availability: 43 in stock
-
1+
$79.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: AD-155A
Availability: 2 in stock
-
1+
$129.50
Exc GST -
10+
$125.40
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-100-24AB
Availability: 0 in stock
-
1+
$86.60
Exc GST -
10+
$83.90
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-100-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$80.80
Exc GST -
10+
$78.10
Exc GST
-
1+




