Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RS-15-24 | SMPS CAGE 15W 24VDC 0.625A
SKU: RS-15-24
Availability:
32 in stock
$16.50 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $18.15 Incl GST $16.50 Excl GST | $18.15 Incl GST $16.50 Excl GST |
| 10+ | $17.60 Incl GST $16.00 Excl GST | $176.00 Incl GST $160.00 Excl GST |
SKU : RS-15-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 0.625A |
| Output Wattage: | 15 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 62.5 x 51 x 28 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 22-27.6 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: DR-30-12
Availability: 1 in stock
-
1+
$15.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-240-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$108.30
Exc GST -
10+
$104.80
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-24B
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$47.00
Exc GST -
10+
$45.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+




