SKU : IDLV-65A-12
Categories : Constant Voltage LED Drivers > Indoor LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: IDLV-65A-12
1 in stock
$33.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $36.30 Incl GST $33.00 Excl GST | $36.30 Incl GST $33.00 Excl GST |
SKU : IDLV-65A-12
Categories : Constant Voltage LED Drivers > Indoor LED Drivers > LED Drivers > Mean Well > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 12 VDC |
| Output Current: | 4.2 A |
| Output Wattage: | 50 W |
| Input Voltage: | 180 – 295 VAC |
| Connection In: | Push In Terminal Block |
| Connection Out: | Push In Terminal Block |
| Case Type: | Plastic Enclosed |
| Dimensions: | 130 x 75 x 25 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Warranty:3 | Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | Yes, 1-10V & PWM |
| Voltage Adjustment: | None |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |