SKU: LF-GSD020YC
Availability:
100 in stock
LF-GSD020YC
Parameter
Input voltage: 220-240Vac
Output power: 10-21W
Output voltage: 25-42Vdc
Feature
1. DALI, push, 0-10V, PWM & Rx dimming functions in one
3. Smooth dimming curve; dimming depth 1-100%
4. Output current adjustable via the DIP switch
5. Logarithmic or linear dimming curve can be selected via the DALI interface
6. Two-stage flicker-free circuit; percent flicker <0.5%
7. Long lifetime
Warranty
7 years
Application
Indoor LED light fixtures
Certification
DALI 2.0, ENEC, CE, CB, RCM, CCC
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
Qty Price Per Unit Total Price
The Lifud LF-GSD020YC series is a 20W constant current LED power supply. It conforms to DALI 2.0 compatibility certification including IEC 62386-101, 102, 207. Input voltage limit is 198-264VAC. Output current can be selected from 250mA to 500mA (250mA, 300mA, 350mA, 400mA, 450mA, 500mA) via a DIP switch, 50mA every step. Owing to the unique circuit structure, the efficiency of this series reaches up to 86%. Equipped with 5 types of dimming functions (including DALI, push, 0-10V, PWM & Rx dimming functions), this product can be a solution for various LED lighting system designs.
Product Feature
• Constant current output. The current value can be selected via a DIP switch, 50mA every step.
• Plastic casing. Suitable for the Class I and Class II light fixtures
• Built-in active power factor correction function
• Stand-by power consumption less than 0.5W