4 Way 8.25mm PCB Mount Barrier Terminal Block 20A
Barrier Terminal Blocks | Dinkle | Terminal Blocks
4 Way 8.25mm PCB Mount Barrier Terminal Block 20A
SKU: DT-35B01W-04P
Availability:
20 in stock
- MPN: DT-35B01W-04P
- Manufacturer: Dinkle
- Clearance Line
- Alternative product suggestion DG35C-B-04P
$0.80 $2.20 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $0.88 Incl GST $0.80 Excl GST | $0.88 Incl GST $0.80 Excl GST |
| 25 | $0.66 Incl GST $0.60 Excl GST | $16.50 Incl GST $15.00 Excl GST |
| 100 | $0.62 Incl GST $0.56 Excl GST | $61.60 Incl GST $56.00 Excl GST |
SKU : DT-35B01W-04P
Categories : Barrier Terminal Blocks > Dinkle > Terminal Blocks
Tags : Terminal Block
| Poles: | 4 |
| Orientation: | Vertical |
| Pitch: | 8.25mm |
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Current: | 20A |
| Screw Size: | M3 |
| Pin Header: | Copper Alloy Tinned |
| Housing: | PA66 UL94V-0 |
Related products
-
-
-
SKU: EK500V-03P
Availability: 22 in stock
-
1+
$0.50
Exc GST
-
1+
-
-
SKU: 236-404
Availability: 194 in stock
-
1+
$1.80
Exc GST -
25
$1.44
Exc GST -
100
$1.28
Exc GST
-
1+





