SKU : NES-15-12
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: NES-15-12
4 in stock
$15.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $16.50 Incl GST $15.00 Excl GST | $16.50 Incl GST $15.00 Excl GST |
SKU : NES-15-12
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 12 VDC |
| Output Current: | 1.3 A |
| Output Wattage: | 15.6 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 78 x 51 x 28 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 2 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 10.8-13.2 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Availability: 0 in stock
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details
Availability: 1 in stock
Availability: 0 in stock
Availability: 0 in stock