SKU : HRP-150-7.5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
SKU: HRP-150-7.5
5 in stock (can be backordered)
$103.50 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $113.85 Incl GST $103.50 Excl GST | $113.85 Incl GST $103.50 Excl GST |
| 10+ | $110.22 Incl GST $100.20 Excl GST | $1,102.20 Incl GST $1,002.00 Excl GST |
SKU : HRP-150-7.5
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 7.5 VDC |
| Output Current: | 20 A |
| Output Wattage: | 150 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 159 x 97 x 38 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 6.8-9 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Availability: 0 in stock
Availability: 0 in stock
Availability: 0 in stock
Availability: 0 in stock