Please note, this product has been discontinued by Mean Well and will be no longer available when sold out.
Din Rail | Mean Well | Power Supplies
DR-30-12 | MEAN WELL DIN RAIL 30W 12VDC 2.0A
SKU: DR-30-12
Availability:
1 in stock
Step Shape
$15.00 $31.00 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $16.50 Incl GST $15.00 Excl GST | $16.50 Incl GST $15.00 Excl GST |
SKU : DR-30-12
Categories : Din Rail > Mean Well > Power Supplies
Tags : Din Rail, LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Channels: | Single |
| Output Voltage: | 12 VDC |
| Output Current: | 2.0 A |
| Output Wattage: | 24 W |
| Input Voltage: | 85 ∼ 264 VAC |
| Connection In: | Screw DIN Terminals |
| Connection Out: | Screw DIN Terminals |
| Case Type: | Plastic Enclosed |
| Dimensions: | 78 x 93 x 56 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Power On Indicator: | Yes |
| Voltage Adjustment: | ± 10% |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |



