SKU : 982-21-B37205
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
SKU: 982-21-B37205
400 in stock
$1.50 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $2.09 Incl GST $1.90 Excl GST | $2.09 Incl GST $1.90 Excl GST |
| 25 | $1.65 Incl GST $1.50 Excl GST | $41.25 Incl GST $37.50 Excl GST |
| 100 | $1.32 Incl GST $1.20 Excl GST | $132.00 Incl GST $120.00 Excl GST |
SKU : 982-21-B37205
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
| Contacts: | 37 |
| Type: | PC Mount Type |
| Gender: | Female |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 30mΩ max. @ 100mA |
| Material: | Polyester / Copper Alloy |
| Operating Temp: | -55 ~ +105°C |