SKU : 982-11-C15142
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 15-Way, Connector, D-Sub, Right Angle
SKU: 982-11-C15142
90 in stock
$1.20 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $1.32 Incl GST $1.20 Excl GST | $1.32 Incl GST $1.20 Excl GST |
| 25 | $1.16 Incl GST $1.05 Excl GST | $28.88 Incl GST $26.25 Excl GST |
| 100 | $0.94 Incl GST $0.85 Excl GST | $93.50 Incl GST $85.00 Excl GST |
SKU : 982-11-C15142
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 15-Way, Connector, D-Sub, Right Angle
| Contacts: | 15 HD |
| Type: | R/Angle PC Mount Type with Jack Screw |
| Gender: | Male |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 30mΩ max. @ 100mA |
| Material: | Polyester / Copper Alloy |
| Operating Temp: | -55 ~ +105°C |