SKU : 982-11-B37142
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 37-Way, Connector, D-Sub, Right Angle
SKU: 982-11-B37142
500 in stock (can be backordered)
$3.50 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $3.85 Incl GST $3.50 Excl GST | $3.85 Incl GST $3.50 Excl GST |
| 25 | $3.08 Incl GST $2.80 Excl GST | $77.00 Incl GST $70.00 Excl GST |
| 100 | $2.64 Incl GST $2.40 Excl GST | $264.00 Incl GST $240.00 Excl GST |
SKU : 982-11-B37142
Categories : Connectors > D-Sub Connectors > Pinrex
Tags : 37-Way, Connector, D-Sub, Right Angle
| Contacts: | 37 |
| Type: | R/Angle D-Sub Solder Type with Jack Screw |
| Gender: | Female |
| Dimensions: | Refer Data Sheet |
| Current Rating: | 1A |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ min. @ 500VDC |
| Contact Resistance: | 30mΩ max. @ 100mA |
| Material: | Polyester / Copper Alloy |
| Operating Temp: | -55 ~ +105°C |