Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-150-24 | SMPS CAGE 150W 24VDC 6.3A
SKU: RSP-150-24
Availability:
2 in stock (can be backordered)
$70.80 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $77.88 Incl GST $70.80 Excl GST | $77.88 Incl GST $70.80 Excl GST |
| 10+ | $75.35 Incl GST $68.50 Excl GST | $753.50 Incl GST $685.00 Excl GST |
SKU : RSP-150-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 6.3A |
| Output Wattage: | 151.2 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 199 x 99 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 22.8-26.4 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: RC2500
Availability: 3 in stock
-
1+
$10.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ESC-240-27
Availability: 2 in stock
-
1+
$89.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: DAP-04-S01DM
Availability: 0 in stock
-
1+
$42.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: AD-155A
Availability: 2 in stock
-
1+
$129.50
Exc GST -
10+
$125.40
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP020C0700LS
Availability: 1 in stock
Not available on line - Call us for further details





