Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-500-24 | SMPS CAGE 500W 24VDC 21.0A
SKU: RSP-500-24
Availability:
Available on back-order
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$180.20 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $198.22 Incl GST $180.20 Excl GST | $198.22 Incl GST $180.20 Excl GST |
| 10+ | $191.84 Incl GST $174.40 Excl GST | $1,918.40 Incl GST $1,744.00 Excl GST |
SKU : RSP-500-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 21.0A |
| Output Wattage: | 504.0 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 230 x 127 x 40.5 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 20-26.4 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: B1212D-1WR2
Availability: 50 in stock
-
1+
$5.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$47.00
Exc GST -
10+
$45.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: DRC-60B
Availability: 0 in stock
-
1+
$69.40
Exc GST -
10+
$67.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-100-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$80.80
Exc GST -
10+
$78.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELP010C0350LS
Availability: 2 in stock
Not available on line - Call us for further details




