Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-200-24 | SMPS CAGE 200W 12VDC 8.4A
SKU: RSP-200-24
Availability:
1 in stock (can be backordered)
Contact us or Register for Trade, Wholesale/ Reseller Pricing.
$77.40 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $85.14 Incl GST $77.40 Excl GST | $85.14 Incl GST $77.40 Excl GST |
| 10+ | $82.39 Incl GST $74.90 Excl GST | $823.90 Incl GST $749.00 Excl GST |
SKU : RSP-200-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 8.4A |
| Output Wattage: | 201.6 W |
| Input Voltage: | 85-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 215 x 115 x 30 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 3 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 20-26.4 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | No |
Related products
-
SKU: ELG-150-12B
Availability: 0 in stock
-
1+
$88.90
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST -
10+
$71.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: EDR-120-12
Availability: 7 in stock
-
1+
$51.70
Exc GST -
10+
$50.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-75-12
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST -
10+
$71.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ESC-240-27
Availability: 2 in stock
-
1+
$89.00
Exc GST
-
1+




