Mean Well | Metal Cage Style | Power Supplies
RSP-1500-24 | SMPS CAGE 1500W 24VDC 63.0A
$835.90 Exc GST
| Qty | Price Per Unit | Total Price |
| 1+ | $919.49 Incl GST $835.90 Excl GST | $919.49 Incl GST $835.90 Excl GST |
| 10+ | $889.90 Incl GST $809.00 Excl GST | $8,899.00 Incl GST $8,090.00 Excl GST |
SKU : RSP-1500-24
Categories : Mean Well > Metal Cage Style > Power Supplies
Tags : LED Driver, Mean Well, Power Supply
| Specifications | |
| Output Type: | Constant Voltage |
| Output Voltage: | 24 VDC |
| Output Current: | 63A |
| Output Wattage: | 1512 W |
| Input Voltage: | 90-264 VAC |
| Connection In: | Screw Terminal |
| Connection Out: | Screw Terminal |
| Case Type: | Cage |
| Dimensions: | 278 x 127 x 83.5 mm |
| IP Rating: | None |
| Warranty: | 5 Years |
| Additional Features | |
| Dimmable: | No |
| Voltage Adjustment: | 20-26.4 VDC |
| Current Adjustment: | None |
| Cooling Fan: | Yes |
Related products
-
SKU: ELG-75-12
Availability: 0 in stock
-
1+
$73.40
Exc GST -
10+
$71.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: DRC-60B
Availability: 0 in stock
-
1+
$69.40
Exc GST -
10+
$67.10
Exc GST
-
1+
-
SKU: DAP-04-S01DM
Availability: 0 in stock
-
1+
$42.00
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-150-12
Availability: 0 in stock
-
1+
$86.20
Exc GST -
10+
$83.50
Exc GST
-
1+
-
SKU: ELG-150-24
Availability: 0 in stock
-
1+
$83.70
Exc GST -
10+
$81.00
Exc GST
-
1+




